Menu Zamknij

Pracuj w Excelu!

Excel jest obecnie podstawowym narzędziem pracy dla ludzi, którzy każdego dnia muszą wykonać mniej lub bardziej skomplikowane obliczenia oraz zapanować nad dużymi ilościami danych.

Jeśli zamierzasz dopiero zacząć zgłębiać tajniki Excela to ten serwis jest dla Ciebie. Pierwszy rozdział Podstawy:

  • nauczy Cię korzystać z programu,
  • pokaże czym są formuły i w jaki sposób je tworzyć,
  • pokaże jak pobierać dane ze źródeł zewnętrznych.

Są to podstawy, które nie uczynią z Ciebie analityka, ale niewątpliwie posiądziesz umiejętności pozwalające Ci już w miarę swobodnie posługiwać się Excelem

Dalsze rozdziały nauczą Cię:

– wykorzystywać wbudowane funkcje,

– analizować dane,

– wizualizować wyniki Twojej pracy za pomocą wykresów.

Praktycznie do każdej z zamieszczonych tu lekcji załączony jest plik, na którym można przetrenować prezentowane zagadnienie. Wydaje mi się, że taka forma nauki pozwala na szybkie przyswojenie (lub przypomnienie w razie potrzeby) wiedzy.

Dla tych, którzy zazwyczaj uczą się z książek, wszystkie zagadnienia/lekcje prezentowane są w Spisie treści, który ma właśnie taki „książkowy” charakter.

Poradnik ten (ze względu na wykorzystywane przykłady) jest skierowany głównie do logistyków, studentów logistyki oraz uczniów techników logistycznych. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by korzystały z niego osoby o innych specjalizacjach.

Porada:

Korzystaj z exceldlalogistyków.pl w codziennej pracy, ustaw jako stronę startową w swojej przeglądarce internetowej i miej pod ręką wszystkie niezbędne Ci w pracy z Excelem informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *